A londoni British Museum a világ legnagyobb és a legrégebbi történeti múzeumainak egyike. Több mint 13 millió tárgyat őriz a Föld minden sarkából, az őskortól napjainkig. Gyűjteményei a kezdetektől a jelenkorig mutatják be az emberi kultúra történetét.
A múzeum a piros metro vonalán található, a Central line Holborn megállójánál érdemes kiszállni, ha metroval közelítjük meg.
A múzeumban megtalálhatók a világ leghíresebb archeológiai leletei: az 1802-ben megszerzett Rosette-i kő, a világ legrégibb üvege Egyiptomból (i. e. 1460), a páratlan múmiagyűjtemény, valamint a világ legnagyobb ékírásos gyűjteménye, csodálatos kerámiatárlata. A Rosette-i kő segítségével fejtették meg az egyiptomi hierogrifákat. A múzeum híres a kutatómunkájáról is, ill. a British Library-könyvtárnak is helyet ad.
Az állandó kiállítások mellett mindig vannak időszakos kiállítások, pl. ottjártunkkor a Vikingek életét és kultúráját bemutató kiállítás, vagy most éppen a kínai dinasztiát bemutató kiállítás tekinthető meg.
Nyílt titok, hogy szerzeményeinek nagy része a gyarmatosítás idejéből való, így máig is folynak harcok – korábban pedig még inkább – egyes műtárgyak visszaszolgáltatásának ügyében.
Hat különböző teremben tekinthetők meg a különleges régiségek, egyiptomi, afrikai, ázsiai, római, görög kincsek.
Üvegtetővel lefedett belső udvara is van a múzeumnak, mely nagyon tágas, kávézók, múzeumboltok vannak itt.
Rám a legnagyobb hatást az egyiptomi terem tette, különleges hangulat van a teremben, a fáraók szobrai és a szarkofágok óriásiak, a múzeum látogatói picinynek tűntek mellettük. Ha belegondol az ember, hogy mennyi idő ilyen csodálatosra kivésni és díszíteni a szobrokat és a szarkofágokat. Néhány fáraó szobor képe
II. Rámszesz fáraó szobra
III. Amenhotep fáraó szobra
A múzeum boltok nagyon ötletesek, pl. a Rosetti kő rengeteg ajándéktárgyban visszaköszön, vannak táskák, hűtőmágnesek, s rengeteg más, ami a követ ábrázolja. Finom angol teák, sütemények díszdobozokban, édességek, könyvek, különleges és ötletes ajándékok is találhatóak a boltokban, érdemes benézni.
A belépés ingyenes 🙂
Forrás: wikipédia
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: